Az Open Source egy un. nyílt forrású megoldás melynek lényege, hogy sokan fejlesztenek egy rendszert amit végül ingyen kapnak meg a felhasználók, legalább is így gondolkoznak sokan erről. A számtalan online szakácskönyv, szépség recept, műszaki leírás is ingyenes a neten, még is amikor felrobban egy processzor az autódban kamu tuning tanácstól, vagy ízetlen lesz a sütid egy rossz recept okán, nem mondod azt, hogy de gáz ez az ingyenesség. A Prestashop is mint sok más rendszer a letöltésig ingyenes, attól kezdve szaktudást igényel(ne). Sokan ezt elfelejtve, úgy gondolják ez egy átlagos Windowsos progi, feldobják és lőn világos, már lehet is vele szántani. A tévedések eloszlatására ezidáig kevesen vállalkoztak, megy is a nagy hímelés meg hámolás az ingyenesség körül. Ingyen webáruház, ingyen online fizetés, ingyen modulok, ingyen template és sok más ami ingyen van, bizony az a fejlesztőknek pénzében, idejében volt, igaz utólag ezt természetesnek veszi az aki azt használja.
A magyar nyílt forrás piac azonban sokkal nomádabb körülmények között dolgozik, mint az a világ más országában történik. Itt minden ingyen kell és ha lehet teljes telepítéssel és ingyenes tanácsadással, ja és azonnal ám de iziben! Abból a nagy nyílt forrás támogatásból hazánkba, alig jut néhány forint ilyen és ehhez hasonló projectekre, így akár csak a Joomla, WordPress, OsCommerce esetében a Prestashop is a megszerzett szaktudását adja el, vagy adja át a magyar piacnak.
A magyar bankoknak 2x fizetsz: Azért, hogy velük dolgoztatsz és mert Ők kezelik a pénzed és az ügyfeleidét is
Az egyik sarkalatos és kacifántos helyzet, az online fizetésben mutatkozik, nevezetesen az ingyenesség tengerében evickélve a világ vizein, a magyar pocsolyában ezért mindenki pénzt kér, a bankok még is 2x is. A magyar bank pénzt kér azért is ha oda mész, azért is mert vagy olyan otromba, hogy oda viszed az ügyfeleidet, meg magyarázkodj és érvelj, mert hát bizony a pénz ami át megy a bank számláin, a Te munkád és szervező készséged által, hát azzal is Ők keresnek: RAJTAD! Ezt Te 2x is kifizeted! hogyan is?
Az online fizetési rendszer egy kacifántos pálya
– Aki webshopot nyit, sokszor kesereg, mert mennyibe kerül neki a modul. A kenyér boltban, vagy a benzinkúton nem kesereg, mert ott hiába tenné, ez van és pont, de az onlineon ezt is meg lehet tenni, az a drága fejlesztő meg a fene drága a modul szöveg sokszor elhangzik.
– aki webshopot nyit és Prestashopot választ, az online fizetési modult úgy reméli megszerezni mint a PayPal modult. A PayPal ezzel üzletet köt és megéri neki, az OTP, CIB, KHB meg egy rakás kutyulógépet foglalkoztat aki eldönti, hogy Te jogosult vagy e a fizetési rendszerük igénybe vételéhez. Van olyan Bács-Kiskun Megyei Prestashop felhasználó, aki évi 20 millió forgalommal sem nyerte el az OTP kegyeit. A kérdés már csak az, hogy a seftelő és cím nélküli pesti bankkártyás ügyfeleik miért élhetnek még is a lehetőséggel.
– A magyar bankok számára az online fizetés egy vicc: Sajnos az ügyfél kilógó nyelvvel fogja magát mire megoldja akár a CIB akár az OTP esetében is azt, hogy engedélyezzék az online fizetést számára. Érdekes módon a PayPal vagy a Moneybroker pl. egy sort nem kér tőled többet mint amit adsz magadról, alap adatok, azt leellenőrzi és mehet az online fizetés.
Az átlagos ügyintézés: OTP kb. 2-6 hét, CIB 1 héttől – 2 hónapig bármi. Árban a CIB is kér havi online számlát, az havidijas cirka 10e, aztán OTP is kér. E mellett a telepítésed után még fizetsz 30-50e/ bank aktiválási díjat.
A magyar bankok ugatják a holdat az online fizetés területén, a közelében nem járnak annak, ami a kiszolgálás irányába mutatna! Ez látható abban a flegmatikus viselkedésben ahogyan lekezelik az ügyfeleiket, ahogyan elküldik őket, valamint ahogyan pénzt kérnek azért, hogy Te a pénzedet, az ügyfeleid által kifizetett összeget ott kezeld náluk! Légy szíves vedd tudomásul Te kis sz***s ügyfél, hogy neked fizetned kell, azért is már, hogy egyáltalán őket választottad.
Magam részéről az un. online fizetés ügyintézésre szakosodott cégek esetében az un. adatvédelmi kérdést sem látom biztosítottnak. Hová kerül az ügyfél adata ha egy un. közvetítő cég szerverén meg át a fizetés?
Mi lesz azokkal a vásárlási statisztikákkal amivel szembe kellene kerüljek amikor letelik a hónap? Hová teszi a közvetítő cég az én és a más onlin fizetők vásárlási elemzéseit?
Évekkel ezelőtt Canadában az egyik banki online fizetési rendszer megbeszélésen a biztonságtechnikai szakértő kolléga azt mondta, az emberek féltik a pénzüket a bankok kezelésében de nem tehetnek mást. A bank elemzi, hogy mikor vásárolsz, a bank hozzáfér, hogy mit veszel, mikor milyen a szokásod. Ezzel a számtalan kereskedelmi információval pedig a kereskedők nem rendelkeznek. A bank adminisztrációs rendszere ontja a névtelen kereskedelmi statisztikákat, ám ki és hogyan használja fel ezeket?
Hová kerülnek azok a kereskedelmi és vásárlási szokás információk amikkel Te és a vásárlóid adnak adatot a banknak, vagy az un. közvetítő és terminál kapocs cégek, mit tesznek, tehetnek az adataiddal?
Ezekre és az ehhez hasonló kérdésekre vonatkozóan az un. közvetítő cégek, bölcsen hallgatnak. Az un. online fizetés kereső kifejezésre pedig, olyan weboldalak kerülnek elő, amelyekben a Prestashop integrálásáról szó nincsen, miközben az egyik legjobban fejlődő webáruház rendszer vagyunk.
Az eddigi online fizetési moduljaink működése is fejlesztések árán jött létre, melyeket adott ügyfelek kérésére és átadva a modult, egyedi pénzekért sikerült teljesíteni. Az un. Open Sourse nagy támogatási rendszerből ugyan is a magyar rendszerek, egy petákot nem kapnak, így az az ügyfél aki a Prestashopot választja vagy beéri a Paypal fizetési rendszerrel, vagy egyenlőre fizet mindenhol és mindenkinek a megoldásokért, ami érthetően rosszul esik az ingyenesség híveinek.
Apám szerint a szakácskönyv sem mindenkinek hasznos, van aki felégeti vele a konyháját, vagy büdöset csinál és ehetetlent főz, valahogy sokan pont azt nem értik a nagy ingyenességben, hogy a szaktudásnak értéke van. Az értéket pedig sajnos, el kell fogadni, hogy bárhol meg kell fizetni, a szerelőnél, a péknél, a ruhás boltban, mindenhol.
Akkor és abban az esetben azonban majd ha a magyar piacon is lesz un. Open Source támogatás, akkor lehet arról beszélni, hogy ingyenesség a szó valódi értelmében. Addig marad a számos és lelkes megkeresés, ingyenesen és az időtől függően elérhető, gyors vagy olykor kevésbé gyors válasz, amit még akkor is örömmel igyekszem megadni, ha azért az eltelt közel 4 év alatt a kutya sem adott egyetlen fillért sem!
Az online fizetési megoldások tehát pont ilyen okok miatt, a bankok díjazási igénye és a fejlesztések költsége miatt, egyedivé sikeredett, azok pedig akik állítólagosan ilyet fejlesztettek és nagy ingyenességre hivatkoztak, eltűntek mint szürke szamár a ködben!
Marad az egyedi fejlesztés és a remény, hogy nyerünk a lottón…
A fórumban a téma: http://www.prestashop.hu/forum/prestashop-atalakito-mhely/ingyenes-otp-cib-es-khb-prestashop-fizetesi-modult-mindenkinek/