
Mit várunk a PrestaShop Project 8.0-s verziójától és mit kaptunk?

Talán ez jó hír a tulajdonosoknak és csapatának: @mindenki az igényeinek megfelelő minőségi modulokat választ/hat a PrestaShop Marketplace Addonsból.
Számos kérdés merült fel az 1.7-es változat létrejötte óta aminek a felhasználói tapasztalatokon túl, alapvetően a korábbi kezelői tapasztalatok szabtak gátat. A korábbi verziók kezelő sajnálatosan, a már kialakult és rétegezett menürendszer okán is, azt a lényeges megszokást amit a menü szerkezet okozott: előnynek és bőségesebb adatnak jelölték meg.
Mi magunk is azon dolgoztunk amin a korábbi kezelők, hogy megértsük: az 1.6 vagy az 1.7 verzió menüje a jobb?
Egyáltalán: miért jobb az 1.7 vagy az 1.6 a másik verziónál és miért válasszuk ezt vagy azt?
A korábbi megszokott és közel 7 évig fejlesztett 1.6 motorja robosztus ám időben az 1.7 motorja a fejlesztési környezet sajátosságait is figyelembe véve, sok fejlesztő figyelmét nyerte el. Azt azért be kell lássuk, az elmúlt 2 év alatt ,alig álltak át csak néhányan az 1.7 re a korábbi 1.6 os szériából. Kérdéseinkre a válasz több oldalról de alaposan átbeszélve a következő volt:
– Az 1.6 megszokott motorja
– az 1.6 megszokott menürétegei
– az 1.6 hoz elérhető modulos és témák
– a beépült és ingyenes 1.6 os modulok nagy száma ami az 1.7 ből nagyot csökkent
összességében kedvezőbbé teszi a működtetést.
A Prestashop készítés egy kereskedelmi érdek: eladni és üzemeltetni, hasznot termelni és nem költséget.
Ez az a pont ahol és amiért számos esetben az 1.6 még 2 év 1.7-es váltás után is igen csak sok hasznos megoldásával ,tarolja a piacot és jellemzően a felhasználók még mindig jobban szeretik.
Aki Prestashop készítés irányába gondolkodik, ezeket a dilemmákat ismernie kell: bár a megrendelők többsége működő webáruházat akar magyar nyelven, azért ha ezt figyelembe veszi, talán elgondolkodik, milyen llépcsőkkel épül és hova súlypontozza az üzletét.
Az 1.7-es verzió a Bootstrap segítségével épül?
Ha egy teljesen új, egyedi témájú és modulos üzletet épít, akkor az igényeinek megfelelõen használhatja.
Ha létrehoz egy témát a PrestaShop Addons piacán, akkor Bootstrap-ot kell használnia.
Miért használják a Bootstrap Addons-t?
A PrestaShop ökoszisztémája a Bootstrap keretrendszerre támaszkodik mind a témák, mind a modulok esetében, így a Prestashop 1.7-es verziójában a fejlesztők nem akarják megszüntetni ezt a szabályt. A Prestashop tervezők azt szeretnék biztosítani, hogy azok a felhasználók, akik a közösség témáit vagy moduljait vásárolják, mindig megbizonyosodhatnak kompatibilitásukról, és nem zavarják, hogy a boltjuk számára kiválasztott modulok a témájukkal dolgoznak-e vagy sem.
A Addons piacon a témáknak és a front office moduloknak együtt kell működniük a dobozon kívül, ezért ugyanazt a CSS keretrendszert kell használniuk.
Ezért a PrestaShop Addons piactér csak 1.7 témát fogad el, amelyek a Bootstrap-ot használják, és elutasítják azokat a témákat, amelyek nem. A téma érvényesítője ennek megfelelően frissül.
Miért csak a theme.js és a theme.css van az egész webhely?
A PrestaShop számos fájlt továbbít a böngészőbe, minden oldalra: global.js, jquery.js, jquery-plugin-foobar.js stb. Ezután minden egyes oldalnak megvan a saját JavaScript-fájlja: product.js, cms .js, category.js stb. Végül, a modulok hozzáadták saját JS-jüket. Az 1.7-es verzióval ezeket a fájlokat csak egyetlen minimalizált theme.js fájlba helyezzük a Webpack segítségével.
Ezután a modulok szabadon felvehetik saját fájljukat, egyetlen 30-as JS-fájl után. Innentől kezdve a böngésző gyorsítótárának feladata.
Végül, mind az alapértelmezett téma téma.css, mind a theme.js fájl sokkal kisebb, mint az 1,6-os társaik (még minigáltak is).
Tehát mindkét új téma JS / CSS fájlja kevesebb, azaz LESS HTTP lekérdezések és SMALLER is.
A témák még mindig használják a Smarty-t vagy a Twig-et (Symfony sablonrendszere)?
Az alapértelmezett 1.7 témák a Smarty-t használják, szemben az 1.5-1.6 témarendszerrel.
A PS 1.7 a Smarty-t sablonmotorként használja, nem pedig programozási nyelvként, így a fejlesztőknek és a tervezőknek valóban érteniük és ismerniük kell a változást.
Az új alapértelmezett témával és az 1.7-es témakörrel kapcsolatos munka nagy része az összes üzleti logika kinyerése a sablonokból és sok üzleti logika a vezérlőkből is.
Ez sokkal jobb alapot teremt, mint az 1.6-os rendszer a további fejlesztésekhez.
A MODUL VÁLTOZÁSOK és módosítások
1.6 A modulok még mindig működnek a Prestashop 1.7-tel?
A PrestaShop 1.6-ra épített modulok többnyire 1,7-es környezetben is fognak működni, kivéve a fizetési modulokat, amelyek API-változását végre kell hajtani.
Hogyan változnak a fizetési modulok?
Néhány változtatás történik a fizetési API-ban, a magyarázat és egy rendelkezésre álló példa a Build-ben: . Itt található egy minta fizetési modul: https://github.com/PrestaShop/payment példa.
A Prestashop 1.7 a Smarty-ról a Twingre vált?
Ami a Prestashop 1.5 és 1.6-t illeti, egy alapértelmezett sablonmotor volt, ami Smarty.
Jelenleg két sablonmotor áll rendelkezésre az 1.7-ben: Smarty és Symfony’s Twig.
Így használjuk őket:
• A front office-témákat Smarty-ban írják,
• Az új back office oldalakat Twig-ban írják.
• Az örökölteket még mindig írják a Smarty-ban.
A modulok (mind a front office, mind a back office) használhatják a kívánt sablonmotorokat, például a tiszta PHP-t, a Smarty-t, a Twig-et, a Jade-t, amint az már lehetséges volt az 1.6-ban, még akkor is, ha az alapértelmezett sablonmotor Smarty és egy másik felhasználót igényel. kicsit a fejlesztőtől.
Tehát a modulok fejlesztői bármelyiküket használhatják, amelyeket alapértelmezésben a PrestaShop 1.7, a Smarty és a Twig szolgáltat bármely oldalon, függetlenül attól, hogy Symfony-alapú vagy örökölt-e, az Adapterek irányításával. Ezért a Termékoldalra irányuló modulok továbbra is használhatják a Smarty-t. Sajnos azonban le kell frissíteniük a CSS és JavaScript kódjukat, mert megváltozott a back office design.
Ezek a fent említett változások nem feltétlenül képesek a Prestashop 1.7 átfogó képét felvázolni.